GROMART.pl
left

Z pasji do militariów

Firma naszego klienta - GROM ART powstała z pasji do militariów, miłości do Ojczyzny i wieloletniej fascynacji wiodącymi jednostkami specjalnymi świata. Ich ambicją jest promowanie idei patriotycznej, aby mogła ona zagościć w domach kolekcjonerów. Wierzą, że patriotyzm może przejawiać się także poprzez nowoczesną formę i nieszablonowe nośniki.

W ofercie firmy znajdziecie ekskluzywne statuetki wykonane z największą starannością i szczegółowością, plakaty w kolorze i wersji czarno-białej. Wkrótce ofertę nasz klient poszerzy o figurki modelarskie do samodzielnego sklejania i malowania.

Jednostka GROM

Istnieje kilka wytłumaczeń pochodzenia nazwy jednostki. Oficjalnie wywodzi się ją jako skrótowiec od „Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego”.

innej wersji ma ona nawiązywać do imienia Gromosława Czempińskiego, funkcjonariusza SB, UOP, który uczestniczył w operacji wywiadowczej, o filmowej nazwie Operacja Samum - według tej samej wersji, wdzięczni za jej sukces Amerykanie sfinansowali stworzenie jednostki 2305 lub od Grupy Realizacyjnej Operacji Most.