ZlobekMaliPrzyrodnicy.pl
left

Nowoczesna placówka

Żłobek Mali Przyrodnicy to prywatna placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Nasz Żłobek zlokalizowany jest przy Al. Pokoju 83, na nowoczesnym osiedlu z własnym, ogrodzonym placem zabaw w otoczeniu terenów zielonych. Placówka mieści się na parterze budynku, bez barier architektonicznych dla Osób Niepełnosprawnych. Żłobek czynny jest w godzinach 7:00-17:30.

Personel Żłobka to wychowawcy posiadający wykształcenie pedagogiczne lub ukończony kurs opiekuna dziecięcego w żłobku, ale przede wszystkim to empatyczne, cierpliwe oraz kochające pracę z dziećmi Ciocie!

Wkraczanie Maluszka w świat żłobka oznacza dla niego przede wszystkim rozstanie z rodzicami i zmianę dotychczasowego otoczenia, w którym czuł się bezpiecznie. Dlatego tak istotne w procesie adaptacji jest pozytywne nastawienie Mamy i Taty oraz zaufanie do naszej placówki, że dołożymy wszelkich starań, aby te trudne, pierwsze chwile spędzone w żłobku przebiegały dla niego w sposób możliwie spokojny.

Nowoczesne podejście

Pierwszego dnia adaptacji dziecko przebywa z nami w obecności mamy lub taty, poznaje środowisko żłobka, obserwuje rówieśników. Zachęcamy Maluszka wraz z rodzicem do udziału w zabawach integracyjnych, aby nowo poznane otoczenie w świadomości dziecka stało się miejscem pełnym radości i zabawy oraz w którym poczuje się bezpiecznie.

Kolejnego dnia dążymy do tego, aby dziecko przez krótki okres czasu (maksymalnie do godziny) zostało z nami bez rodzica. Mama lub tata mogą wtedy przebywać na terenie żłobka, aby w razie potrzeby do nas dołączyć.